ŽLUTÝ BOOM dobývá Polsko – Krakov

Regiojet Polsko

 

 

Regiojet (Studentagency) přichází s atraktivní nabídkou levných jízdenek do Polska v rámci kampaně ŽLUTÝ BOOM dobývá Polsko.

Regiojet (Studentagency) přichází s atraktivní nabídkou levných jízdenek do Polska s kampaní ŽLUTÝ BOOM dobývá Polsko.

Regiojet promo: Vychutnejte si krásu polských měst Varšavy, Wroclavi, Lodže a Krakova s autobusy Regiojet. Cestujte supervýhodně za akční cenu jízdenek 139 Kč! Od 1. 7. 2016 míří až 3× týdně nová žlutá linka z Prahy, Hradce Králové a Náchoda do Varšavy, Wroclavi, Lodže nebo zpět. Z Ostravy do Krakova a zpět jezdíme nově až 2× denně. Pospěšte si, počet míst v akční nabídce je omezen.

DESTINACE           jednosměrná jízdenka
Varšava                  139 CZK / 5 €
Wroclav                  139 CZK / 5 €
Lodž                       139 CZK / 5 €
Krakov (centrum)  139 CZK / 5 €

Ubytování ve městech Varšava, Vratislav, Lodž a Krakov lze rezervovat přes booking.com

Podmínky akce ŽLUTÝ BOOM dobývá Polsko:
limitovaná akční nabídka pro vybrané destinace platí pro odjezdy od 1. 7. 2016 do 31. 8. 2016, pouze jednosměrné jízdenky, v prodeji od 6. 6. 2016 do vyprodání, maximálně však do 12. 6. 2016, jízdenky nelze měnit (změna data či jména) a nelze stornovat, nelze kombinovat s ostatními slevami.

Krakov (Krakow)

ne nadarmo Krakov připomíná Vídeň nebo Florencii. Spousta historických domů a paláců, náměstí s kostely, obchody, stánky s lokálními specialitami, restaurace nebo příjemné kavárny a čokoládovny jsou tu doslova na každém rohu.
Krakov, druhé největší město Polska, nabízí moho atrakticních míst. Dá se zde skvěle nakupovat, prohlížet kulturní památky, navštívit koncert nebo zajít do jednoho z mnoha divadel. Krakov se dokonce může pochlubit i jeskyní s drakem.

Krakov centrum
Krakov centrum

Město se tři čtvrtě milionem obvatel disponuje spoustou vysokých škol, galerií či divadel. Do Krakova dokonce míří mnohem víc turistů než do Varšavy či jiných polských velkoměst. Čas se v Krakově tráví opravdu příjemně. Krakovské historické centrum je plné památek a přitom není příliš rozlehlé. Od vstupu do středu města Floriánskou bránou můžete celkem pohodlně dojít pěšky až k Wawelskému návrší za pár desítek minut. Cestou se můžete kochat podívanou na průvody krásných polských dívek nebo pouliční umělce, hudebníky a komedianty.


Cestovní pojištění

Hrad Wawel. Wawel je dominantou Krakova a turistickým magnetem. Tento nevysoký vrch Wawel na levém břehu Visly, kde se tyčí impozantní Královský hrad pocházející z 10. století a katedrála sv. Stanislava a Václava, stojí za prohlídku. Hrad býval po staletí sídlem panovníků a katedrála místem korunovací králů. O významu Krakova, bývalého hlavního města Polska, svědčí i fakt, že i když roku 1609 byla hlavní metropolí jmenována Varšava, v Krakově se nadále odehrávaly korunovace nových vládců země. Stejně jako my Češi už od školních let jezdíme na Pražský hrad, poznat naše dějiny v praxi, stejně tak jezdí Poláci na Wawel a ve wawelské katedrále hrdě chodí kolem hrobek svých králů, světců a biskupů.

Válečná léta se Krakova, na rozdíl od jiných polských měst, nedotkla. Na polské poměry byl Krakov během války a především při průchodu fronty téměř zázračně uchován. V jeho ulicích tak nikdy nevznikly ony smutné proluky, které by pak v pozdějších letech byly zastavěny úchvatnými paneláky, což je problém mnoha jiných historických měst Polska. I proto bylo historické centrum společně s hradem Wawel zapsáno už v roce 1978 na prestižní seznam chráněných památek UNESCO.

Určitou kuriozitou a turistickým lákadlem kopce Wawel je i Dračí jeskyně – polsky Smocza Jama, s kovovou sochou draka, který chrlí z tlamy oheň. Váže se k ní pověst o sedmihlavém drakovi, který trápil celé město. Chrabrý král Krak draka později lstí zabil a založil město Krakow.

Krakov jako město restaurací a kaváren.
Krakov není jen městem památek, ale také místem gastronomických požitků. Centrum Krakova je plné restaurací, bister, pizzerií, kaváren a čokoládoven. V restauracích můžete vyzkoušet některou z variant pirohů, klobás, zelí, hub či třeba ryb na bezpočet způsobů. Jídla jsou velmi chutná a na naše poměry v podobných cenových relacích. Jiné je to s nápoji, především s pivem, které je výrazně dražší než u nás, ostatně nejen v Krakově, ale v celém Polsku. V restauraci zaplatíte za půllitr piva v přepočtu 40 a více korun.
Kavárny jsou tady velmi oblíbené a směle se rovnají vyhlášeným evropským metropolím. Pokud chcete vyzkoušet něco jiného, doporučujeme navštívit některou čokoládovnu, kde si dáte nejen klasickou, ale i mnoha, někdy překvapivými způsoby, ochucenou horkou čokoládu.
Specialitu krakovské kuchyně ale kupodivu nenajdete v žádné restauraci, ale na ulici. Zdejší preclíky, zvané obwarzanky, jsou k dostání v pojízdných stáncích téměř na každém rohu. Za zhruba sedm až deset korun dostanete solidní pečivo, zvláštní tím, že se těsto ještě před pečením nechalo chvíli povařit. Znalci tvrdí, že díky tomu tyhle chutné preclíky vydrží podstatně déle čerstvé.

Nákupy ve městě i na okraji
Pokud vás zachvátí nákupní horečka, jste v Krakově na správném místě. Seženete tu vše – kvalitní čokolády, spoustu značek vodky nebo třeba výrobky z ryb. Oblíbeným suvenýrem je jantar, nabízejí se kvalitní šperky, ale i klasické kýčovité tretky.

Krakov je skvělý tip na víkendový výlet.

Ubytování v Krakově rezervujte přes booking.com

www.regiojet.cz www.idnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..