Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha

Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha

Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha

Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha
Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha

V neděli 20. listopadu již začaly v Praze první Vánoční trhy. Sváteční atmosféru Adventu a Vánoc tak můžete ochutnávat již nyní a to na Náměstí Míru každý den až do 24. prosince. Následovat budou 23. listopadu Vánoční trhy na Tylové náměstí a do konce týdne se otevřou zbývající pražské sváteční trhy. Sváteční atmosféru trhů bude korunovat slavnostní rozsvícení Vánočního stromu na Staroměstském náměstí v sobotu 26. listopadu. Vánoční strom dorazí na Staromák v noci z pondělí na úterý 21.11. Kromě opakovaného rozsvěcování stromu na Staromáku si rozsvícení stromu můžete zažít také například 27. listopadu na Pražském Hradě. Pojďme se v díle Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha našeho seriálu o Adventu a Vánocích blíže podívat kde v Praze se Vánoční trhy budou konat.

Adventní trhy a Vánoční trhy v Praze

Praha Náměstí Míru

20.11.-24.12.2016 (10:00-19:00)
Tradiční české Vánoční trhy na centrálním náměstí pražských Vinohrad na náměstí Míru začínají jako první ze všech vánočních trhů a to již týden před adventem.
Před kostelem sv. Ludmily vyroste na sedmdesát stánků s pestrou nabídkou vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel.
Chybět samozřejmě nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, prešporská medovina, svařené víno, pečené kaštany, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další. Vánoční strom s ručně malovaným betlémem ozdobí stovky žárovek v odstínu ledové záře.

Praha Tylovo náměstí

23.11.-24.12.2016  (10:00-19:00)
Na Vánočních trzích na Tylově náměstí, které začínají 23. listopadu, na návštěvníky v několika stáncích čeká pestrá nabídka vánočního zboží: svíčky, svícny, jmelí, adventní věnce, adventní kalendáře, betlémy, vánoční ozdoby a vazby, výrobky uměleckých řemesel, hračky, cukrovinky a typické vánoční občerstvení jako je staročeský trdelník, moravské koláče, medové perníčky, bramborové dobroty, toskánské vánoční delikatesy, vinařské speciality a samozřejmě občerstvení s vůní svařeného vína a vánočního punče a mnoho dalšího.

Praha Náměstí Republiky

25.11.-24.12.2016 (10:00-19:00)
Pokud dorazíte na Vánoční trhy na Náměstí Republiky před Celnicí, zapomenete na shon a zastavíte se u stánků s krásným vánočním zbožím. Prožijte působivou předvánoční atmosféru a kouzlo, které nikdy nevyprchá. Pojďte poznat Vánoce pod širým nebem.

Praha Pražský hrad

Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha
Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha

25. 11. 2016 – 6. 1. 2017 (9:00 – 19:00)
Vánoční trhy se konají na Náměstí u svatého Jiří začínají 25. listopadu. Trhy nabídnou 34 dřevěných stánků s tradičními i méně obvyklými produkty, nejrůznějšími pochutinami i nápoji. Návštěvníci se mužou těšit na tematické akce – dne 4.12. Chození Barborkou a dne 13.12. na Průvod sv. Lucie. Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu proběhne na Pražském hradě na Náměstí u svatého Jiří 27. listopadu.

Praha Anděl

26. 11. – 23. 12. 2016 (10:00 – 19:00)
Na Vánočních trzích na Smíchově na pěší zóně u Anděla si budete moci pořídit ručně malované výrobky, kosmetiku a vonné oleje, svíčky, solné lampy, koupelnové soli, ručně vinuté perle a šperky z kované chirurgické oceli či cínu, hry a hlavolamy, oblíbené české bavlněné kapesníky a utěrky, ubrusy a povlečení, ale i velmi kvalitní čaje, makronky nebo kapří maso. Chybět nebude ani spousta dalšího vánočního zboží, dekorací a dárků.

Praha Náměstí Republiky – před OC Palladium

26.11.–30.12.2016 (10:00-22:00)
Tradiční vánoční trhy v prostoru před obchodním centrem Palladium. Prodejní domky s produktovým sortimentem budou otevřeny každý den od 10.00 do 22.00. Stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10.00 – 24.00.

Praha Staroměstské náměstí

26.11.2016 – 6.1.2017 (10:00-22:00)
Nejvíce návštěvníků vždy přilákají vánoční trhy na Staroměstském náměstí, které přinášejí každý rok do historického centra města atmosféru opravdových českých Vánoc.
Pod slavnostně osvětleným a ozdobeným stromem jsou umístěny jesličky i živá zvířata, která mají připomenout atmosféru Betléma – ovečky, oslík, lama. Ve stáncích se prodává typické vánoční zboží, na tržišti je možné vidět ukázky tradičních lidových řemesel. Po celou dobu konání trhů probíhá doprovodný kulturní program s vánoční hudbu, koledami i divadelními výstupy.

Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha
Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha

Návštěvníky tentokrát přivítají bílé střechy stánků, které budou navozovat romantickou zimní atmosféru. Dekoracím a výzdobě budou dominovat tradiční přírodní materiály – jehličí, dřevo, jmelí a další. Vánoční strom, prodejní stánky a řadu samostatně instalovaných velkých dekorací ozdobí stovky ozdob v podobě dárečků, zvonků, luceren, perníčků a tradičního vánočního cukroví.
Prodejní domky s produktovým sortimentem budou otevřeny každý den od 10.00 do 22.00
Stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10.00 – 24.00
Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu se uskuteční dne 26.11.2016. Od pozdního odpoledne se stromek rozsvítí za doprovodu hudby každou hodinu od 17:30 – 21:30 hod.
V Pondělí 5. prosince se především děti a ti nejmenší z nás nohou těšit na Mikulášskou oslavu, která proběhne od 16:00 na Staroměstském náměstí. Těšit se můžete na pestrý doprovodný program pro děti a dospělé – soutěžní klání O nej. Mikulášskou masku, Chytání kapříků, Pletení vánoček a Vánoční houslování.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí jsou podle výsledků internetové ankety amerického listu USA Today z roku 2015 nejlepší vánoční destinací na světě.

Praha Václavské náměstí

26.11.-6.1.2017 (10:00-22:00)
Také na Václavském náměstí můžete každoročně obdivovat slavnostně nasvícený vánoční strom a stánky s ukázkami tradičních lidových řemesel. Čekají tam na vás stánky se zajímavým vánočním sortimentem, občerstvením a kulturním programem.

Praha Náměstí Jiřího z Poděbrad

25.11.-1.1.2017
Rozsvícení Vánočního stromečku na Jířáku proběhne dne 25. listopadu. Součástí Vánočních trhů na Praze 3 jsou koncerty, betlém nebo oslava Mikuláše pro děti.

Praha Výstaviště Holešovice

2. – 4. prosince 2016 (10:00 – 18:00)
Ve dnech 2.-4. prosince můžete navštívit tradiční trhy i na Výstavišti Praha v Holešovicích. Přijďte se podívat na tradiční trhy, kde můžete koupit dárky, vánoční dekoraci, keramiku, svíčky a další různé drobnosti. Vánoční trhy probíhají souběžně s Hrnčířskými a řemeslnými trhy. Zde se setkáte nejen s hrnčíři, ale i s řemeslníky a ctiteli starodávných řemesel a tradic, kteří Vám kromě prodeje svých výrobků nabídnou i ukázky své tvorby.

A to byl poslední tip z dílu Vánoce v Praze Adventní trhy Vánoční trhy Praha seriálu o Adventních a Vánočních trzích v Praze  Vyletip

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..