Tanková Plzeň Praha Nejlepší Plzeň v Praze

Tanková Plzeň Praha Nejlepší Plzeň v Praze

V našem předchozím článku o hledání dobré tankové Plzni v pražských hospodách a restauracích – Kam v Praze na dobrou tankovou Plzeň jsme se podívali do podniků, které kromě dobrého pití nabízejí i něco k snědku. Před Vanocemi jsme podnikli další procházku a objevili pár nových restaurací a pivnic, které určitě stojí za návštěvu. Není nic lepšího než si pomoci klasikou, tím nejlepším co charakterizuje bohatství naší země – pivem z Plzně. Takže kam v Praze na dobrou tankovou Plzeň? Některé pivnice a restaurace jsou známé po řadu let a pamatují ještě první republiku, jmenujme například pivnice jako U Jelínků, U Pinkasů, U Fleků, U Vejvodů, U zlatého tygra, U Medvídků, U dvou koček, U hrocha, U Balbínů, Lokál, U Glaubiců nebo pivnice U Rudolfina. Pojďme se v našem novém článku Tanková Plzeň Praha Nejlepší Plzeň v Praze napít tam, kde točí nebo čepují dobrou tankovou Plzeň 12° Plzeňský Prazdroj Pilsner Urquell.

Tanková Plzeň Praha – přehled pivnic

Jelínkova plzeňská pivnice (U Jelínků)

Tanková Plzeň Praha Nejlepší Plzeň v Praze
Tanková Plzeň Praha Nejlepší Plzeň v Praze

Charvátova 1, Praha 1 – Nové Město. Kde se v Praze točí nejlepší Plzeň? Jedna z nejlepších sudových se točí U Jelínků nedaleko Národní třídy vedle Magistrátu. Pivnice tu bývala už na začátku minulého století. Zajděte si na jedno na stojáka, stojí za to.

Restaurace U Pinkasů

Jungmannovo náměstí 16, Praha 1 – Nové Město. Restaurace U Pinkasů, založená Jakubem Pinkasem roku 1843, byla první restaurací v Praze, kde se začal poprvé čepovat spodně kvašený ležák Plzeňský Prazdroj. Po dobu více než 170 let nepřetržité činnosti platí za jeden z nejoblíbenějších pražských podniků. Ideální místo, kde si vychutnat tankovou Plzeň, v létě na zahrádce vedle kostela Panny Marie Sněžné.

U zlatého tygra

Husova 17, Praha 1 Staré Město. Tradiční Plzeňská pivnice s neopakovatelnou atmosférou a koloritem v srdci staré Prahy. Oblíbené místo Bohumila Hrabala. Pivnice je přímo na turistické trase a občas sem zapadne turista. Na jídlo si rezervujte stůl, bývá tu plno. Tankový Plzeňský Prazdroj za 45,-. Otevírací doba 15:00 -23:00.

Plzeňská pivnice Praha U Rudolfina

Křížovnická 10, Praha 1 – Staré Město. Dobré pivo z tanku v atmosféře klasické pivnice. Plzeňský Prazdroj za 42,- Kč.

Restaurant U Glaubiců

Tanková Plzeň Praha Nejlepší Plzeň v Praze
Tanková Plzeň Praha Nejlepší Plzeň v Praze

Malostranské náměstí 266/5, Praha 1 – Malá Strana. Restaurace v historickém domě v sousedství chrámu sv. Mikuláše, s kterou je spojena dlouholetá pivní historie. I přesto, že se nachází v rušné lokalitě Malé Strany, restaurace nabízí příjemné posezení pro turisty i místní. Jedno z nejlepších tankových piv Pilsner Urquell tu mají za bezkonkurenčních 33,- Kč. Ceny všeho ostatního, včetně jídel, jsou spíš pro turisty.

Pivnice U Hrocha

Tanková Plzeň Praha Nejlepší Plzeň v Praze
Tanková Plzeň Praha Nejlepší Plzeň v Praze

Thunovská 10, Praha 1 – Malá Strana. Před městským ruchem skrytá malostranská pivnice, která se během své relativně krátké existence stala kultovní hospůdkou. Na jedno z nejlepších sudových piv v Praze se zde scházejí místní, turisté i úředníci z Hradu.

U tří zlatých lvů

Uhelný trh 1, Praha 1. Restaurace, kde se dobře najíte a kde potkáte spíše turisty. Dobrý tankový Pilsner Urquell za 45,- Kč nebo tuplák za 83,- Kč.

The PUB

Veleslavínova 3, Praha 1 – Staré Město. Když si chci natočit tankovou Plzeň sám. Nekuřácká pivnice s 10 stoly s pivními samovýčepy a nepasterizovaným pivem Pilsner Urquell.  Každý samovýčep je vybaven dotykovým displejem, který vám umožní sledovat pivní výtoče, volat obsluhu a objednávat jídlo. Na displeji můžete sledovat, jak si vedete ve výtoči piva v porovnání s ostatními stoly a ostatních pivnic. K jídlu je na výběr z české a mezinárodní kuchyně, burgerů, steaků a salátů

Pivnice a restaurace Malostranská beseda

Malostranské náměstí 21, Praha 1 – Malá Strana. Restaurace i pivnice patří do řetězce Pilsner Urquell Original Restaurant. Nabízí českou kuchyni a kvalitní tankové pivo. Pokud k pivu hledáte i dobrou atmosféru, zde se budete mírmě nudit. Pivnici jde vhodné použít jako záložní variantu, pokud mají U Glaubiců plno.
www.vyletip.cz

8 komentářů u „Tanková Plzeň Praha Nejlepší Plzeň v Praze“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..