Přívozy v Praze na Vltavě PID

Přívozy v Praze na Vltavě PID

Přívozy v Praze na Vltavě PID

Pražské přívozy na Vltavě jsou rychlou a vyhledávanou alternativou cestování mezi oběma vltavskými břehy, zejména tam, kde nevedou mosty. Pro turisty přívozy představují zajímavý způsob, jak poznat metropoli z jiné perspektivy a naplno využít vltavské břehy například pro cykloturistiku, bruslení nebo obyčejné procházky. Oblíbené lodní spoje jsou začleněny do systému Pražské integrované dopravy PID, takže cestujícím stačí jízdenka na MHD. Přívozy v Praze na Vltavě PID jako běžná součást dopravy v Praze pomáhají zkracovat cesty přes řeku Vltavu.
V současné době je celkem integrováno 6 linek přívozů. Na těchto linkách platí veškeré jízdenky PID, můžete se tedy prokázat opencard, lítačkou, papírovou jízdenkou nebo SMS jízdenkou. Jízdní kola se stejně jako v metru nebo tramvajích přepravují zdarma.
K tradičně nejoblíbenějším patří přívozy v Sedlci či Podbabě, které zpestřují zejména cyklistům výlety v blízkém okolí Prahy. Za zkoušku však stojí také přívozy, které fungují v centru a spojují například Císařskou louku a Výtoň nebo Pražskou tržnici s ostrovem Štvanice.

Přívoz P1: Sedlec – Zámky
Přívozy v Praze na Vltavě PID - P1
Přívozy v Praze na Vltavě PID – P1

Přívoz s celoročním provozem zajišťuje spojení Sedlce a Zámků na severním okraji Prahy, které je atraktivní pro výlety vltavským údolím (např. okruh Stromovka – Troja – Zámky – Sedlec – Podbaba – Stromovka) i pro běžné denní cesty. Cesta z Bohnic na Suchdol (přes Holešovice cca 60 minut) může při využití přívozu trvat jen půl hodiny (při využití jízdního kola i méně). Výhodně vychází i spojení z Bohnic na Prahu 6 a do Roztok nebo Kralup nad Vltavou.

Přívoz P2: V Podbabě – Podhoří
Přívozy v Praze na Vltavě PID - P2
Přívozy v Praze na Vltavě PID – P2

Přívoz s celoročním provozem spojuje vltavské břehy mezi vyústěním Šáreckého údolí a Podhořím. Využití přívozu je výhodné zejména pro spojení oblastí Prahy 6, Troje a Bohnic.

Přívoz P3: Lihovar – Veslařský ostrov (Dvorce)
Přívozy v Praze na Vltavě PID - P3
Přívozy v Praze na Vltavě PID – P3

Přívoz se sezonním provozem nabízí výhodné spojení břehů Vltavy v místech, kde levý břeh na vstupu do města ztrácí přírodní charakter i přívětivost pro chodce, cyklisty či bruslaře. Přívozem se však dá přeplavit na pravý břeh, který nabízí příjemné podmínky až na okraj samotného centra města.

Přívoz P5: Císařská louka – Výtoň – Náplavka Smíchov
Přívozy v Praze na Vltavě PID - P5
Přívozy v Praze na Vltavě PID – P5

Přívoz se sezonním provozem spojuje severní cíp ostrova Císařská louka s oběma vltavskými břehy a současně spojuje obě vltavské náplavky. Nabízí tak spojení zejména pro výlety, lze doporučit nezvyklý malebný výhled na Vyšehradskou skálu z Císařské louky. Atraktivní je přímé spojení obou náplavek, při sobotních trzích na výtoňské náplavce a navíc v tomto období jezdí přívoz častěji.

Přívoz P6: Lahovičky – Nádraží Modřany
Přívozy v Praze na Vltavě PID - P6
Přívozy v Praze na Vltavě PID – P6

Přívoz se sezonním provozem spojuje vltavské břehy kousek pod soutokem Vltavy a Berounky. Tím nabízí především rychlé spojení z osídleného modřanského břehu na přírodnější levý břeh.

Přívoz P7: Pražská tržnice – Ostrov Štvanice – Rohanský ostrov
Přívozy v Praze na Vltavě PID - P7
Přívozy v Praze na Vltavě PID – P7

Přívoz se sezonním provozem spojuje východní cíp ostrova Štvanice s oběma vltavskými břehy. Nabízí tak spojení na jinak obtížněji dostupný ostrov Štvanice, ale i rychlou a zajímavou přepravu mezi Holešovicemi a rozvíjejícím se Karlínem.

Přívozy v Praze na Vltavě PID - Jízdní řád
Přívozy v Praze na Vltavě PID – Jízdní řád

Přívozy v Praze na Vltavě PID jsou tak zajímavým tipem na procházku nebo výlet v Praze.

ropid.cz a www.vyletip.cz

2 komentáře u „Přívozy v Praze na Vltavě PID“

  1. Přívoz P5 Císařská louka – Výtoň – Náplavka Smíchov je super vyzkoušet v podvečer kdy zapadající slunce parádně osvětluje Výtoň Rašínovo nábřeží a Vyšehrad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..