Královský advent na hradech a zámcích 2016 Jihočeský kraj

Královský advent na hradech a zámcích 2016 Jihočeský kraj

Královský advent na hradech a zámcích 2016 Jihočeský kraj

Národní památkový ústav připravil bohatou nabídku předvánočních výstav, řemeslných jarmarků, koncertů  a dalších akcí na hradech a zámcích ve své správě. V našem druhém článku Královský advent na hradech a zámcích 2016 Jihočeský kraj se podíváme do jížních Čech.

Jihočeský kraj

Královský advent na hradech a zámcích 2016 Jihočeský kraj
Královský advent na hradech a zámcích 2016 Jihočeský kraj

Neděle 20. listopadu: státní zámek Červená Lhota – Mše v zámecké kapli u příležitosti slavnosti Ježíše Krista Krále.

Neděle 27. listopadu: klášter Zlatá Koruna – Musica Bohemica, koncert na první adventní neděli v koncertním sále.

Sobota 26. listopadu – sobota 3. prosince: státní zámek Třeboň – Kouzlo Vánoc. Tradiční prodejní výstava Klubu Mája v zámecké galerii.

Neděle 11. prosince: státní zámek Dačice – Vánoční jarmark na nádvoří a v prostorách muzea.

Sobota 3. – neděle 18. prosince: státní hrad Nové Hrady – Vánoce u pana správce. Tradiční adventní nahlédnutí do atmosféry počátku 20. století v domácnosti správce panství. Adventní prohlídky se budou konat vždy v sobotu a v neděli. Pro skupiny po předchozí domluvě jsou možné i prohlídky během týdne mimo pondělí.

Úterý 6. – neděle 11. prosince: státní zámek Třeboň – Skleněné Vánoce. Tradiční výstava sklářských výrobků v zámecké galerii.

Víkend 10.–11.prosince: státní hrad a zámek Jindřichův Hradec – Adventní dny. Oblíbená akce opět zprovozní unikátní černou kuchyni, pro malé i velké je připraven malý zvěřinec, sokolnické ukázky cvičených dravých ptáků, lukostřelba, ukázky řemesel, tvůrčí dílna, pěvecká, taneční i divadelní vystoupení a ekumenická bohoslužba.

Neděle 18. – úterý 20. prosince: státní zámek Dačice – Divadelní vánoční prohlídky. Humorné prohlídky s tématem Vánoc na šlechtickém sídle sehrají amatérští herci.

Středa 28. – pátek 30. prosince: státní zámek Třeboň – Vánoce na zámku. Tradiční procházky vánočně vyzdobenými schwarzenberskými apartmány za doprovodu historických postav.

Vyletip

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..