Kam v Praze na dobrou tankovou Plzeň

Kam v Praze na dobrou tankovou Plzeň

PPP aneb Pražské procházky za Plzní. Přestože léto pomalu končí, je dobré dbát na dodržování pitného režimu. Není nic lepšího než si pomoci klasikou, tím nejlepším co charakterizuje bohatství naší země – pivem z Plzně. Kam v Praze na dobrou tankovou Plzeň? Testovali jsme devět pražských podniků, které točí nebo čepují tankovou Plzeň. Srovnánané ceny jsou za klasický půllitr, čepovaný na hladinku – tankovou 12° Pilsner Urquell 0,5 l.

Které podniky jsme navštívili?
Restaurace Anděl na Andělu www.restauraceandel.cz 44,-
Restaurace U tří zlatých lvů na Uhelném trhu www.utrizlatychlvu.cz 39,- (tuplák 67,-)
Restaurace U veverky u Hradčanské www.uveverky.com 42,-
Restaurace Trojský vrch na Bohnickém sídlišti www.trojsky-vrch.cz 37,-
Restaurace Hybernia v Hybernské ulici www.hybernia.cz 48,- (92,-)
Lokál v Dlouhé lokal-dlouha.ambi.cz/cz 45,-
Restaurace Hlávkův Dvůr ve Vodičkové www.hlavkuvdvur.cz 45,-
Restaurace Konvikt v Bartolomějské ulici www.konviktpub.cz 42,-
Restaurace Sklep v Seifertově ulici na Žižkově www.restauracesklep.cz 40,-

A výsledek:
1. místo: U veverky – jako jediné pivo ze všech vzorků opravdu voní. plná chuť, žádné nechtěné ocásky. Restaurace má malé posezení i na ulici.
2. místo: U tří zlatých lvů – chuť i vůně neutrální, pěna krásně bublinkovala, natočí vám tupláka za krásných 67,- ale přesto ne tak dobré jako u Veverky.
3. místo: Hlávkův dvůr se umístil třetí jak chutí piva tak dojmem z podniku. Podnik je ve dvoře a disponuje zahrádkou. Personál vás vítá, pivu není co vytknout, snad jen cena je celkem vysoká.
4. místo: Sklep se může pochlubit rozmanitějším interiérem v cestovatelském stylu, zahrádkou a přijatelnou cenou piva. Pivo bylo tentokrát bez výhrad, dobré a určitě se sem vrátím.
5. místo: Konvikt má zajímavý interiér, vypadá jako typicka česká hospoda. Pivo bylo tentokrát bez výhrad a dobré a také se sem vrátím.
6. místo: Hybernia. Pokud bych hodnotil čistě jen chuť piva, umístila by se lépe. Ve výsledku má ale Hybe několik much. Tou zásadní je permanentní nedotáčení hladinky, po spadnutí pěny chyběl půl palec pod míru a pak i dost hlučný interiér a chaotická obsluha. Oceňujeme venkovní zahrádku, ale pozor večery bývá plno. Pokud bych neměl slevovou kartu tak nedotočený půllitr za 48,- je fakt mimo pípu. Takhle opravdu ne.
7. místo: Lokál Dlouhá. Pivo na úrovni Hybernie. Ale co nechává rozum stát v Dlouhé? Když vejdete hlavním vchodem míjíte neobsazené stoly. Personál vás přesto nasměruje dál do dlouhého traktu. Proč si nesmíte sednout? Prý vyhrazeno pro stamgasty, nu tak si to Lokále užij.
8. místo: Trojský vrch. Plzeň byla o malinko horší, zato však měla správnou míru. Problém je prostředí restaurace, vevnitř je prostě cítit pivnicová pachuť, ale mají zahrádku.
9. místo: Restaurace Anděl – zde jsme byli poněkud zklamáni. Pivo mělo mírně nakyslou chuť. Zde se jim to opravdu nepovedlo. Alespoň je tu celkem klidná zahrádka a obsluha byla příjemná.

A jako přídavek.. Pokud budete na výletě okolo Berounky, určitě se cestou zastavte v Dobřichovicích. Místní restaurace u Nádraží vaří celkem slušně a zdejší vychlazená Plznička může konkurovat mnohým tankovým v Praze. Co je tu ale bezkonkurenční, je cena 32,- korun za klasický půl litr točeného Plzeňského piva. Co je také příjemné, je fakt, že tu sklo dávají vychladit do lednice, s čímž se v mnohých pražských restauracích také nesetkáte.

Takže Veverko dobrá práce a chválíme.

www.vyletip.cz

6 komentářů u „Kam v Praze na dobrou tankovou Plzeň“

  1. Další restaurace s dobrou tankovou Plzní je Restaurace Na hradčanské – ulice Milady Horákové 125 v Dejvicích na Praze 6. Pilsner Urquell točený na hladinku tu mají za 39 Kč a je to Plzeň z tanku. V nápojovém lístku mají také Plzeňský Prazdroj tuplák 1,0l za 78 Kč, ten jsme ale nezkoušeli. Určitou nevýhodou restaurace je, že mimo obědy je celá kuřácká.

  2. Restaurace u Glaubiců – Malostranské náměstí, Praha 1. Trochu turistická záležitost,
    ale Plzeň z tanku za 33 Kč. Všechno jak má být a za tu cenu? Musíte vyzkoušet!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..