Jízdy historických vlaků Klubu železničních cestovatelů

Jízdy historických vlaků Klubu železničních cestovatelů

Jízdy historických vlaků Klubu železničních cestovatelů

Klub železničních cestovatelů je sdružením osob se zájmem o železnici, cestování, turistiku a poznávání technických, kulturních, historických a geografických zajímavostí České republiky a jejího blízkého i vzdáleného okolí. Klub pořádá mnoho zajímavých železničních akcí – Jízdy historických vlaků Klubu železničních cestovatelů.

Pravidelné a příležitostné linky provozované KŽC – Jízdy historických vlaků Klubu železničních cestovatelů:

Městská linka S34

městská linka s34
městská linka s34

Městská linka S34 jezdí v trase Praha Masarykovo nádraží – Praha-Vysočany – Praha-Satalice – Praha-Kbely – Praha-Čakovice a opačně celoročně v pracovních dnech v intervalu 60 minut. Linka S34 je v provozu v pracovních dnech ve směru Praha-Čakovice – Praha Masarykovo nádr. od 5:26 do 19:26, ve směru Praha Masarykovo nádr. – Praha-Čakovice od 6:28 do 20:17. Vlaky odjíždějí z Masarykova nádraží vždy každou 17. minutu (vyjímkou je spoj s odjezdem v 6:28). Vlaky odjíždějí z Čakovic vždy každou 26. minutu (vyjímkou je spoj s odjezdem v 6:18). Interval vlaků je 60 minut. Ve vlaku platí tarif PID.

Pražský motoráček

pražský motoráček
pražský motoráček

Pražský motoráček jezdí celoročně každou sobotu, neděli a státní svátek, kromě 24. 12. – 1. 1., kdy nejede. Motoráček jezdí po tzv. Pražském semmeringu, po trati číslo 122 ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět. Ranní vlak vyjíždí z Prahy-Čakovic, večerní se poté vrací zpět. Ve vlaku platí tarif PID.

Podlipanský motoráček

Podlipanský motoráček
Podlipanský motoráček

Podlipanský motoráček jezdí v mikroregionu Podlipansko mezi Pečkami, Kouřimí, Zásmuky a Bečváry každou sobotu a neděli od 4. června do 25. září 2016. Motoráček vás zaveze z Peček například do Radimi, kde zve k celoroční návštěvě zámek, či Kouřimi, kde se nachází skanzen lidové architektury, středověké náměstí, zřícenina hradu či skalní útvar Lechův kámen.

Posázavský motoráček

Posázavský motoráček
Posázavský motoráček

Posázavský motoráček jezdí z Prahy po trati Posázavského pacifiku přes Vrané nad Vltavou a Jílové u Prahy až do Čerčan a zpět. Vlak jede každou sobotu a neděli od 25. června do 4. září 2016. Ve dnech 2. a 30. července, 20. srpna pokračuje z Čerčan až do Kácova a zpět.
S Posázavským motoráčkem vyrazíte ráno z Prahy hlavního nádraží, Vršovic, Kačerova či Braníka a pojedete po trati Posázavského pacifiku, budete stoupat malebným údolím řeky Vltavy přes Vrané nad Vltavou, Davli a dále po 43 m vysokém kamenném viaduktu nad Žampachem do Jílového a Čerčan. Ve dnech 2. a 30. 7., 20. 8. vlak pokračuje podél řeky Sázavy přes město Sázava, kde se nachází klášter, okolo hradu Český Šternberk až do Kácova, kde můžete navštívit minipivovar Hubertus.
Ve vlaku je řazen barový vůz BIXOVNA, který nabízí teplé a studené nápoje, točené Postřižinské pivo a drobné občerstvení ve formě studeného bufetu.

Polabský motoráček

Polabský motoráček jezdí v úrodné oblasti střední Polabí na tratích mezi Mělníkem, Čelákovicemi, Mochovem, Lysou nad Labem, Milovicemi, Nymburkem a Poděbrady. V letošním roce jede ve vybraných dnech 26. března, 1. a 8. května, 6. července, 28. září a 29. října 2016.
S historickým motoráčkem řady M 152, přezdívaným „orchestrion,“ můžete navštívit lázeňskou promenádu v Poděbradech, pivovar Postřižiny v Nymburce, typicky „hrabalovské“ Kostomlaty nad Labem, historickou vesnici Botanicus v Ostré, zámek Lysá nad Labem, tvrz Čelákovice, zábavní park Mirakulum v Milovicích, zámek a muzeum v Mělníku.

Kokořínský motoráček

Kokořínský motoráček jezdí oblastí Kokořínska, Mladoboleslavska a Českého ráje ve vybraných dnech a to 26. března, 1. a 8. května, 6. července, 28. září a 29. října 2016.
Motoráček vás zaveze z Prahy přes Neratovice, Mělník, Mladou Boleslav, Dolní Bousov, Libuň do Jičína a zpět.
Ve vlaku řazen barový vůz BIXOVNA , který nabízí teplé  a studené nápoje, točené Postřižinské pivo a drobné občerstvení formou studeného bufetu.

Otavský motoráček

Otavský motoráček je historický motoráček jezdící po trati z Berouna přes Zdice, Příbram a Březnici do Písku a zpět. V roce 2016 vyjede na svou trať poprvé. Vlak jezdí každou neděli od 19. 6. do 4. 9. 2016.
Otavský motoráček je prvním pravidelně jezdícím historickým vlakem v Jihočeském kraji. Na začátku své trasy v Berouně bude navazovat na rychlíky z Prahy. Po hlavní trati pojede do Zdic, kde odbočí do údolí Litavky. Podél ní projede skrz pohoří Brdy do hornického města Příbram. Poté pokračuje do severní části Jihočeského kraje a skrz malebnou oblast středního Povltaví dojede do historického města Písek.

Rakovnický rychlík

Rakovnický rychlík
Rakovnický rychlík

Rakovnický rychlík je novinkou provozní sezóny 2016. Na svou trasu z Prahy přes Beroun do Rakovníka a zpět se vydává každou sobotu od 25. 6. do 3. 9. 2016.
Rakovnický rychlík je nostalgický vlak na trase z Prahy hl. n. přes Karlštejn, Beroun a Křivoklát do Rakovníka a zpět. Jako první pravidelně jezdící nostalgický rychlík je v České republice unikátem. Potkáte na něm soupravu sestávající z motorové lokomotivy řady T 478.2 a klasických osobních vozů v retro nátěru. Rychlík vyjíždí ráno z Prahy hlavního nádraží proti proudu řeky Berounky, a projíždí pod kulisou hradu Karlštejn do Berouna. Zde se odpojí od hlavní tratě vedoucí na Plzeň a pokračuje přes Nižbor, Zbečno a Roztoky do Křivoklátu. V těchto místech tok Berounky opustí a údolím Rakovnického potoka dojede do historického města Rakovník.  Na cestě vlak projede jak po 5 velkých mostech přes Berounku a Vltavu, tak celkem 5 tunely.

Kamenický motoráček

Kamenický motoráček
Kamenický motoráček

Kamenický motoráček je historický vlak, který jezdí po muzejní „sklářské lokálce“ z České Kamenice do Kamenického Šenova a zpět každou sobotu, neděli a státní svátek od 25. března do 30. října 2016.
Historický motoráček M 131.1302, přezdívaný „hurvínek,“ vás odveze z České Kamenice po muzejní trati pod úbočím Zámeckého vrchu do sklářského města Kamenický Šenov, kde můžete navštívit sklářské muzeum či se vydat pěšky k legendární Panské skále, kde se natáčela pohádka Pyšná princezna nebo na kole po cyklostezce Varhany, která vede po tělese zrušené trati od bývalého nádraží Kamenický Šenov horní nádr. až do České Lípy.

Lužický motoráček

Lužický motoráček vás zaveze z Kamenického Šenova a dalších míst za kulturou, turistikou a zábavou města Liberce. Vlak jezdí každý prázdninový pátek od 1. července do 26. srpna 2016.
Na své cestě Lužickými horami z Kamenického Šenova přes Českou Kamenici, Benešov nad Ploučnicí, Českou Lípu a Jablonné v Podještědí do krajského města Liberec urazí téměř 98 kilometrů. V Novině projede po největší zajímavosti na trati – mohutném kamenném viaduktu dlouhém 200 m a vysokém až 30 m.
Motoráček Vás odveze z libereckého nádraží až na vlečku Babylon a Dopravního podniku města Liberce, kde je možnost přestupu na historickou tramvaj T2, která vás odveze až do Horního Hanychova, odkud dále můžete pokračovat lanovkou na Ještěd. V Liberci zve dále k návštěvě kulturní a zábavní Centrum Babylon, kde se nachází aquapark, IQpark, lunapark, kino či nákupní městečko. Vyjet lze i visutou kabinkovou lanovkou Českých drah, a.s. na 1 012 m vysoký vrchol Ještěd.

Podřipský motoráček

Podřipský motoráček jezdí v trase z Roudnice nad Labem přes Straškov, Mšené Lázně, Budyni nad Ohří až do Libochovic a opačně a to v sobotu, neděli a státní svátky od 25. března až do 30. října 2016.
Motoráček vás zaveze například do Mšených Lázní, které jsou malebnou lázeňskou obcí, Budyně nad Ohří, kde je vodní hrad až Libochovic, kde se nachází zámek a odkud se lze vydat na zříceninu hradu Hazmburk. Více turistických informací na webu www.stredohori-podripsko.cz. Po trati z Račiněvse do Libochovic se svezete pouze Podřipským motoráčkem.

Neváhejte a využijte netradiční výlet historickými motorovými vlaky – Jízdy historických vlaků Klubu železničních cestovatelů. www.kzc.cz a www.vyletip.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..