Cestovatelské přednášky Kolem světa v multikině Cinestar

Cestovatelské přednášky Kolem světa v multikině Cinestar

Cestovatelské přednášky Kolem světa v multikině Cinestar

Festival Kolem světa a Centrum Černý Most připravily pro letošní srpen další řadu cyklu Cestovatelské přednášky Kolem světa v multikině Cinestar.

Půl roku na Islandu

půl roku na Islandu
půl roku na Islandu

úterý 2.8. od 18 hod. v multikině Cinestar Centrum Černý Most
Přednáší Jiří Lehejček
Kombinací studia a cestování strávil Jirka Lehejček téměř půl roku na Islandu. Jiří vás zavede z Reykjavíku k bublající lávě, horkým řekám, na několik ledovců, k dech beroucím vodopádům, ale i do drsného islandského vnitrozemí, které je považováno za poslední divočinu v Evropě. Prozradí vám lahůdky i nepochopitelné zvyklosti islandské národní kuchyně. Seznámí vás i s běžným životem Islanďanů. Přijďte se vtipnou formou dozvědět zajímavosti o kousku Země, kde je vám líto chodit spát a každý den je nezapomenutelný.

Nejkrásnější místa naší planety

nejkrásnější místa naší planety
nejkrásnější místa naší planety

úterý 9.8. od 18 hod. v multikině Cinestar Centrum Černý Most
Přednáší Karel Wolf
Cestovatel a fotograf Karel Wolf představí v novém formátu své diashow nejzajímavější místa, která navštívil za posledních 15 let na všech kontinentech. Afrika, Asie, Jižní Amerika, Nový Zéland, Réunion. Sopky, solná pole, amazonská džungle a další místa, která stojí za to navštívit. Nechte se inspirovat, kam vyrazit ještě tento rok.

Nejlepší národní parky Afriky

nejlepší národní parky Afriky
nejlepší národní parky Afriky

úterý 16.8. od 18 hod. v multikině Cinestar Centrum Černý Most
Přednáší Jan Šťovíček
Cestovatel a dobrodruh Honza Šťovíček v rámci svých několika expedic do nitra černého kontinentu navštívil mnoho národních parků Afriky. Provede vás místy, která v jeho srdci zanechala ten nejsilnější otisk. Poradí jak se v národních parcích chovat a kdy je jejich návštěva nejvhodnější. Uslyšíte zábavné příhody z národních parků Tanzanie, Zambie, Zimbabwe, Botswany, Namibie, Swazijska a Jižní Afriky.

Transsibiřská magistrála

Transsibiřská magistrála
Transsibiřská magistrála

úterý 23.8. od 18 hod. v multikině Cinestar Centrum Černý Most
Přednáší Václav Turek
Transsibiřská magistrála je hlavní dopravní tepnou Ruska a zároveň to je nejlepší způsob, jak se seznámit s Ruskem, pochopit mentalitu jeho obyvatel, uvědomit si velikost a rozsáhlost této obrovské země. Nejdelší světovou železnicí projedete téměř celé Rusko od západu na východ. Projedete přes dva kontinenty, Evropu a Asii, přes dvanáct oblastí, pět krajů, dvě republiky, jednu autonomní oblast a jeden autonomní okruh, osmdesát sedm měst. Překonáte šestnáct velkých řek a sedm časových pásem. Za šest dní a čtyři tisíce korun můžete dojet z Moskvy až k Tichému oceánu do přístavního města Vladivostok.

Taiwan: nenápadný kousek ráje

Taiwan - nenápadný kousek ráje
Taiwan – nenápadný kousek ráje

úterý 30.8. od 18 hod. v multikině Cinestar Centrum Černý Most
Přednáší Veronika Tomanová
Pyšní se neobvyklou koncentrací přírodních krás, přesto není v hledáčku cestovatelů. Povrch Taiwanu je ze dvou třetin tvořen horami a neobydlené východní pobřeží nabízí nedotčenou přírodu. Jsou tam ty nejhezčí útesy východní Asie, dramatické soutěsky a laguny s tyrkysově modrou vodou. Poslechněte si o divokém kempování, stydlivých Taiwancích a unikátních kmenech, které činí kulturu malého ostrovního státu překvapivě pestrou. Dva roky života v „té druhé Číně“ představí blogerka Veronika Tomanová. www.veronikasadventure.com

Neváhejte a navštivte v srpnu akci Cestovatelské přednášky Kolem světa v multikině Cinestar.

www.kolemsveta.cz a www.vyletip.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..