Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu

Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu

Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu

Také s listopadem přichází další várka cestovatelských přednášek v multikině CineStar v obchodním centru Černý Most. V článku přinášíme program dalšího souboru cyklu Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu. Všechny přednášky jsou opět zcela zdarma v kinosále multikina. Uvádí a moderuje Karel Wolf (www.kolemsveta.cz)

Estonsko – napříč ostrovem Saaremaa

Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu - Estonsko
Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu – Estonsko

1. listopadu 2016 18:00 hod
přednáší Jirka Kalát
Estonsko není v Rusku, ale tvoří společně s Litvou a Lotyšskem Pobaltské republiky. Cílem naší expedice Teistpidi Saaremaa (aneb cesta kolem ostrova Saaremaa) bylo pěšky, na kánoi nebo autostopem urazit 400 km po pobřeží kolem ostrova Saaremaa. Pro 5 dobrodruhů se otevřel nový svět, na povrchu možná známý, ale v hloubi neprobádaný, zajímavý a dobrodružný. Zavítáme i do historického města Tallin a do bažin národního parku NP Lahemaa. V Estonsku jsem strávil více než devět měsíců a jsem si jist, že si zaslouží i vaši návštěvu.

Domorodí Fidžijci

Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu - Fidži
Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu – Fidži

8. listopadu 2016 18:00 hod
přednáší Michael Fokt
Ještě před dvěma staletími jedli lidské maso. Dnes patří mezi učebnicové příklady mezilidské tolerance. Domorodí Fidžijci. Na jejich ostrovech najdete skoro tolik náboženství, kolik jich napočítáte po celém světě. A také nádherné klenoty přírody včetně nejvzácnějších leguánů světa. Pojďte se podívat, jak se žije v tichomořském tropickém ráji.

Mongolsko – Ruský Altaj

Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu - Mongolsko
Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu – Mongolsko

15. listopadu 2016 18:00 hod
přednáší Karel Wolf
Altaj je nádherný horský masiv v centrální Asii, na hranici Ruska, Kazachstánu, Číny a Mongolska. Naše výprava se nesla v duchu nejvyšších čtyřtisícových vrcholků Mongolska a Ruska. Mongolské části dominovaly holé bezlesé kopce, bílé tradiční jurty, kyrgyzské čapky a kumys (kobylí mléko), naopak ruskému Altaji vévodily ostré hřebeny hor, hluboké nekonečné lesy, tyrkysové řeky a jezera a samí Rusové, ani jeden západní turista. Celá oblast je symbolem divoké a neporušené přírody!

Sám s oceánem – přeplavba Atlantiku

Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu - přeplavba Atlantiku
Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu – přeplavba Atlantiku

22. listopadu 2016 18:00 hod
přednáší Tomáš Kůdela
Tomáš Kůdela měl velký sen. Chtěl zažít absolutní svobodu a nezávislost. Prošel dlouhou cestu než si uvědomil, že tyto kvality mu poskytuje moře a oceán. V roce 2016 se vydal na 4 měsíční plavbu Atlantickým oceánem. Na jeho cestě ho doprovázeli lidé, kteří chtěli na svém životě něco změnit. Na Bermudech však nastal zlom. Tomáš nejtěžší úsek plavby musí plout sám. Neví, kolik dní ho čeká na otevřeném oceánu ani co mu moře přichystá. Přijďte se podívat na záběry z plavby a poslechnout vyprávění o totálním vyčerpání, ztrátě autopilota ale i pocitu svobody a nalezení sebe sama.

Madagaskar – podivuhodná Lemurie

Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu - Madagaskar
Cestovatelské přednášky Kolem světa v listopadu – Madagaskar

29. listopadu 2016 18:00 hod
přednáší Vladimír Lemberk
Ne nadarmo se čtvrtému největšímu ostrovu na Zemi říká „osmý světadíl“. Téměř vše, čím oplývá, je naprosto unikátní a jinde nevídané. Aleje nejtlustších stromů – baobabů, porosty trnitého buše, lemuři – podivní primáti, chameleoni lovící hmyz výstřelem svého jazyka, deštné pralesy i sterilní pouště. Žijí zde Malgaši, domorodci dosud vyznávající animismus a věřící víc svým zemřelým předkům než moderním názorům na svět. Madagaskar je jednou z ekonomicky nejchudších zemí světa, ale po stránce národopisné a přírodovědné naopak nejbohatší.

Inspirativní cestovatelské zážitky přeje www.vyletip.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..