České Dráhy připravily nový jízdní řád pro rok 2017

České Dráhy připravily nový jízdní řád pro rok 2017

Jízdní řád 2017 ČD

Vlaky na trase Praha České Budějovice a z Prahy do města Luhačovice zrychlí až o 20 minut.
Vlakové spojení Praha – Tábor – České Budějovice bude ve znamení kvalitního rychlého a komfortního cestování, které bude plně konkurenceschopné také s individuální automobilovou dopravou.
Jízdné do 120 kilometrů se zvýší jen o korunu, nově se zavádí In Karta s aplikací IN Důchodce.

Změny u dálkových linek Českých Drah

Ex 7 a R 17 Praha – České Budějovice (Rakousko)
ČD nabídne navíc devět párů expresních vlaků. Doby jízdy mezi Prahou a Českými Budějovicemi se zkrátí na 1 hodinu 58 minut směrem na jih republiky, a na 2 hodiny a 4 minuty směrem do hlavního města. Cesta mezi Prahou a Táborem se zkrátí přibližně o 15 minut až na 1 hodinu 11 minut, resp. 13 minut podle směru jízdy. Čtyři páry expresů budou pokračovat do Lince a jeden pár do Českého Krumlova. Nové expresy nabídnou komfortní vozy a další doplňkové služby. V průběhu nadcházejícího roku v nich bude zavedeno také Wi-Fi připojení k internetu.

Na lince R 5 Praha – České Budějovice vlaky navíc zastaví v Plané nad Lužnicí, odkud bude cesta do Prahy trvat 1 hodinu 34 minut a do Českých Budějovic 48 minut. Zlepší se také večerní spojení mezi Prahou a Jihočeským krajem. Poslední spoj z Prahy hl.n. bude odjíždět ve 22:02 (dosud odjížděl ve 20:34) a do Českých Budějovic přijede v 0:22 (dosud 22:57). Poslední rychlíkové spojení do Tábora pak pojede až ve 23:32. Z Českých Budějovic do Prahy pojede poslední spoj téměř o hodinu později, nově ve 20:53.

Ex 2 Praha – Vsetín – Slovensko a R 18 Praha – Luhačovice

Spoje expresní linky Ex 2 pojedou nově výhradně v trase Praha – Olomouc – Vsetín (– Slovensko), a to včetně prvních dvou ranních vlaků ze Vsetína do Prahy, resp. posledních dvou z Prahy do Vsetína s názvy Portáš a Helfštýn. Spoje budou nově provozovány klimatizovanými soupravami. Vlaky nově nabídnou Wi-Fi připojení k internetu, elektrické zásuvky nebo restaurační vůz. Všechny vlaky linky Ex 2 nově obslouží stanice Lipník nad Bečvou, Červenka a Mohelnice. Jízdní doba všech vlaků mezi Vsetínem a Prahou se sjednotí na 3 hodinách 43, resp. 44 minutách. U expresů Portáš a Helfštýn se tak výrazně zkrátí jízdní doba o cca půl hodiny, u ostatních expresů ve směru z / na Slovensko se pak mírně prodlouží přibližně o 10 minut.

Do rychlíkové linky R 18 s hlavní větví z Prahy do Luhačovic budou nově integrovány dosavadní vlaky Expres Šohaj a InterCity Zlínský expres. Na všechny spoje budou nasazeny české moderní vozy standardu EC/IC a spoje budou vedeny v kategorii rychlík vyšší kvality (Rx). Cestující budou mít ve vlacích k dispozici vozy s klimatizací, elektrické zásuvky a vlaky umožní také přepravu jízdních kol. Dojde také k výraznému zrychlení dosavadních rychlíků. Vlaky budou nově jezdit rychlostí až 160 km/h a projedou dosavadní zastávky v Července, Mohelnici a v Zábřehu na Moravě. Cestovní čas mezi Prahou a Starým Městem u Uherského Hradiště se zkrátí téměř o půl hodiny na 3 hodiny 18, resp. 25 minut a mezi Prahou a Luhačovicemi téměř o 20 minut, na 4 hodiny 25, resp. 28 minut. U dosavadních vlaků InterCity dojde k mírnému prodloužení jízdních dob o 10 až 14 minut.

Mezistátní jízdní řád 2017

O hodinu rychleji se pojede do Lince
Noční spojení do Curychu zůstává
Nové vlaky zamíří do Krakova a na střední Slovensko.

Vyletip

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..