Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky

Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky

Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky

Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky
Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky

Také letos se můžou především ti nejmenší nadšenci těšit na Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky. A jaké lahůdky nám připravily železniční společnosti a spolky? Na to se pojďte s Vyletip.cz podívat v článku Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky.

Lucerničkový vlak do Netolic

20. 11. 2016 od 13:17
Netolice, Jihočeský kraj
Pojeďte s námi do Netolic a přivítejte s námi Paní Zimu! V Netolicích bude řemeslnný trh a hudební vystoupení. Kdy? V neděli 20. listopadu. Z Českých Budějovic do Netolic a zpět se můžete svézt Lucerničkovým vlakem.

Jízdní řád Lucerničkového vlaku (20. 11. 2016):
Tam     Stanice                                  Zpět
15:17     České Budějovice                  19:27
15:21*   České Budějovice sev. zast.  19:24*
15:29     Hluboká nad Vltavou           19:18
15:37     Zliv                                        19:09
15:42*   Zbudov                                  19:04*
15:48     Dívčice                                  18:58
15:55*   Libějovice                             18:46*
15:59*   Malovice u Netolic               18:43*
16:03*  Holečkov                               18:40*
16:06*  Netolice zastávka                 18:37*
16:10     Netolice                                18:33
*zastávka na znamení
Ceník jízdného:
dospělí jednosměrné 50 Kč
děti jednosměrné       30 Kč
dospělí zpáteční         90 Kč
děti zpáteční              60 Kč

Mikulášským vlakem do Bechyně

3. 12. 2016 od 9:52
Tábor, Jihočeský kraj
Vydejte se s námi i letos na tradiční Mikulášskou jízdu po naší nejstarší elektrifikované trati. Oblíbené tradiční jízdy Mikulášského vlaku z Tábora do Bechyně a zpátky se budou konat 3. prosince. Ve vlaku bude cestujícím dělat společnost Mikuláš, čert a anděl.

Jízdní řád:
Tam     Stanice     Zpět
10:23     Tábor     15:42
10:42     Slapy     15:28
10:53     Malšice     15:15
11:15     Sudoměřice u Bechyně     14:53
11:29     Bechyně     14:35
Ceník jízdného:
základní zpáteční 100 Kč
děti od 6 do 15 let 50 Kč
děti do 6 let          25 Kč
Akci pořádá Klub přátel elektrické dráhy Tábor-Bechyně ve spolupráci s ČD.

Zvláštním vlakem na adventní Křivoklát

3. 12. 2016 od 8:25 do 18:30
Křivoklát, Středočeský kraj
V sobotu 3. prosince se můžete svézt zvláštním vlakem z Plzně na Křivoklát, kde se konají na nádvoří hradu tradiční adventní trhy s nabídkou netradičního vánočního sortimentu a lákavého občerstvení. Na trzích můžete nakoupit rukodělné výrobky, vánoční speciality a spoustu dobrot od klobás, trdelníků, čerstvě pražené kávy až po medovinu.

Vlak vyjíždí z plzeňského hlavního nádraží v 8:25 hod., kam se večer opět vrací s plánovaným časem příjezdu v 18:30 hod. Budete mít dost času nejen pobýt na trzích, ale třeba se i podívat na některý z okolních kopců nebo si zajít na prohlídku hradu.
Na zpáteční cestě bude vlakem procházet anděl s hejnem čertů a všechny děti, které byly hodné, dostanou dárek.

Mikulášské jízdy 2016 v Praze

Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky
Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky

3. – 4. 12. 2016
Praha
Přijďte si užít tradiční mikulášské jízdy nostalgickými vlaky k Berounce a po pražských spojkách.
České dráhy ve spolupráci s dalšími subjekty připravily pro malé i velké zájemce tradiční jízdy parního vlaku s Mikulášem a zábavného projektu pro děti Cyklohráček, které se v předvánoční době uskuteční o víkendu 3. a 4. prosince.

Centrem Mikulášských jízd se stane nádraží Praha-Smíchov. Parní vlak bude vždy po oba dny vyjíždět z tohoto nádraží a projede postupně několik tras po pražských tratích a také k hradu Karlštejn. V čele parního vlaku vyjede parní lokomotiva 475.179 (Šlechtična).
V parních vlacích i v Cyklohráčku bude procházet Mikuláš se svou družinou. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek. Pro ty zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy. Tu a tam se objeví „černý pasažér“ slon Elfík.
Na 1. nástupišti budou umístěny stánky s prodejem suvenýrů s železniční tématikou a samozřejmostí budou stánky s občerstvením a něčím pro zahřátí.

Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky - jízdní řád
Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky – jízdní řád

Parní vlaky s odjezdy z Prahy-Smíchova v 9:30, 12:15 a 14:39 hod. a navíc v sobotu v 17:14 hod. jízda s ohňostrojem.

 

Jízdné PARNÍ VLAK
Jedna jízda v sobotu   200 Kč
Sobotní večerní jízda  240 Kč
Jedna jízda v neděli    160 Kč
Děti ve věku 6–15 let mají 50% slevu
Předprodej jízdenek a místenek na parní vlaky na pražském Masarykově nádraží nebo na nádraží Praha-Braník.

Valašský mikulášský jarmek

3. 12. 2016
Valašské Klobouky, Zlínský kraj
Tradiční a hojně vyhledávaný Valašský mikulášský jarmek se letos koná v sobotu 3. prosince. I v tomto roce můžete využít pro cestu do Valašských Klobouk historický vlak tažený parní lokomotivou 433.002 (Matěj).

Zvláštní parní vlak pojede po trase Valašské Meziříčí – Valašské Klobouky – Bylnice a zpět. V 8:27 h odjíždí z Valašského Meziříčí a přes Jablůnku, Vsetín, Valašskou Polanku a Horní Lideč přijede do Valašských Klobouk v 9:54 h. Pokračuje pak přes Brumov do Bylnice a stejnou trasou se vrací zpět.

Ve vlaku nebude chybět Mikuláš a jeho družina. Dětem, jimž rodiče koupí kupon za 30 Kč, bude rozdávat balíčky s nadílkou.
Ve Valašských Kloboukách se koná tradiční a vyhledávaný jarmek, jehož součástí je nejen prodej řemeslných výrobků nebo ukázky řemesel, ale také ochutnávky valašských specialit, cimbálová muzika i pravidelné a oblíbené obchůzky Mikulášů s čertovskou družinou.

Jízdní řád parního vlaku (3. 12. 2016):
Tam            Stanice                       Zpět
odj. 8:27      Valašské Meziříčí     příj. 15:00
8:42             Jablůnka                   14:45
8:50–9:16    Vsetín                       14:37
9:27              Valašská Polanka    14:23
9:45             Horní Lideč              14:11
9:54–10:33  Valašské Klobouky   12:53–14:01
10:45           Brumov                     12:44
příj. 10:52    Bylnice                     odj. 12:35
Jízdenky doporučujeme koupit v předprodeji, ve vlaku bude pouze doprodej volných míst. Jízdenka je zároveň rezervací místa. Předprodej bude ve stanicích Valašské Meziříčí, Vsetín a Horní Lideč.
Ceník jízdného:
Valašské Meziříčí (Jablůnka) – Bylnice nebo zpět:        dospělý 120 Kč
Vsetín (Valašská Polanka) – Bylnice nebo zpět:            dospělý 100 Kč
Horní Lideč (Valašské Klobouky) – Bylnice nebo zpět: dospělý 50 Kč
děti 6–15 let platí poloviční jízdné

Mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan

3. 12. 2016
Brno, Jihomoravský kraj
V sobotu 3. prosince se můžete svézt z brněnského hlavního nádraží parním vlakem do Oslavan, kde budou na zámku pro děti připraveny čertovské úkoly. Lákadly jsou i tradiční jarmark nebo výstava betlémů.

Vlak tažený parní lokomotivou 433.001 Skaličák odjíždí v sobotu 3. prosince z brněnského hlavního nádraží ve 14.06 hod. a do Oslavan s ním přijedete v 15.02 hod. Na zpáteční jízdu z Oslavan se vydá v 18.37 hod. a v Brně hl. n. z něj vystoupíte v 19.29 hod.
Soupravu vlaku tvoří historické vozy ze 40. a 50. let. Uprostřed vlaku nechybí bufetový vůz, kde můžete zakoupit kromě suvenýrů také teplé i studené nápoje. Na konci vlaku pojede dieselová historická lokomotiva 751.001 Bardotka.

Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky
Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky

Během cesty do Oslavan všechny děti obdrží obrázek s čertovským domečkem, do něhož budou sbírat razítka za plnění čertovských úkolů na oslavanském zámku. Ve stanici Oslavany bude vlak očekávat koňský povoz, který cestující z vlaku doprovodí na oslavanský zámek. Na zámku budou pro děti připraveny ve sklepení a na arkádách zámku čertovské úkoly.

V určený čas, který bude uveden na místence vlaku, si u vchodu do pekel děti (s rodiči) vyzvedne čert, který je provede po úkolech. Stanovený čas je třeba dodržet. Předejde se tím zbytečným nepříjemnostem. Vchod do pekel bude označen u schodiště na arkády. Děti s razítky v domečku a jízdenkou na parní vlak obdrží ve vlaku při zpáteční cestě od Mikuláše nadílku s dárečky od Českých drah.

Na oslavanském zámku se bude konat tradiční jarmark s vánoční atmosférou, koledami, stromečky, zabíjačkou, kapry, medovinou a svařákem. V zámecké kapli si můžete prohlédnout výstavu betlémů. V 17.45 hodin se uskuteční losování o vánoční ceny a v 18.00 hodin přijede na zámek Mikuláš.
A kolik zaplatíte za jízdenku? Zpáteční jízdenka pro dospělého stojí 240 Kč, za dítě ve věku 6 až 15 let zaplatíte 120 Kč, za dítě do 6 let 60 Kč. Jízdenky platí pouze ve spojení s bezplatnou místenkou, pro dvě děti do 6 let platí jedna místenka.
Jízdenky s místenkami lze zakoupit od 19. 11. 2016 v ČD centru Brno hl. n. na pokladní přepážce č. 1.

Plnou parou s Mikulášem v Pardubickém kraji

3.-4.12.2016
Dolní Lipka, Choceň, Letohrad, Litomyšl; Pardubický kraj
I letos můžete v Pardubickém kraji oslavit Mikuláše na kolejích. V sobotu 3. prosince pojede mikulášský vlak z Letohradu do Dolní Lipky a zpět a v neděli 4. prosince se svezete s Mikulášem a jeho družinou po trati Choceň – Vysoké Mýto – Litomyšl.

Mikulášské jízdy mají v Pardubickém kraji velmi dlouhou tradici. Vždyť letos vyjede mikulášský vlak z Letohradu do Dolní Lipky a zpět už po dvacáté osmé. Stane se tak v sobotu 3. prosince v 10:20, kdy se Mikuláš s andělem a čerty vydá na cestu z Letohradu v soupravě tažené lokomotivou 423.009 (Velký Býček). Po hodině jízdy vlak dorazí do Dolní Lipky, odkud se bude vracet v 11.52 zpět do Letohradu.
Od den později (4. 12.) jsou jízdy plánovány na trati Choceň – Vysoké Mýto – Litomyšl, kde tradičně pojedou dva páry vlaků – jeden dopolední (odjezd z Chocně v 7:51 a návrat v 11:07) a jeden odpolední (odjezd z Chocně v 12:51 a příjezd zpět v 16:10). Malí cestující se mohou těšit na nadílku (pokud nezlobili) a všichni dohromady na příjemně strávený zimní den. Ve vlaku bude také prodáváno drobné občerstvení.

Ceník jízdného – Zpáteční jízdné
jednotlivé: 1 zóna 60 Kč, 2 zóny 100 Kč, pro děti sleva 50%
rodinné***: 1 zóna 150 Kč, 2 zóny 250 Kč

Parním vlakem s mikulášskou nadílkou do Kryštofova Údolí

10. 12. 2016
Liberec – Lužické hory, Ještědský hřbet
V sobotu 10. prosince se můžete svézt z Liberce do Křižan a vydat se na romantický výlet do Kryštofova Údolí a zpět mikulášským vláčkem taženým parní lokomotivou Kafemlejnek. Ve vlaku s historickými vagony nebude chybět Mikuláš se svojí družinou a těšit se můžete na čertovský program a dárky.
Z Liberce odjíždí první vlak v 9:23 a vrací se zpět v 12:22. Druhý vlak vyjíždí z Liberce v 13:23 a příjezd zpět je plánován na 16:22.

Mikulášská jízda v Jindřichově Hradci

Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky
Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky

3. 12. 2016
Jindřichův Hradec
Zažijte skvělou jízdu a svezte se společně s Mikulášem a čerty parním vlakem. Jindřichohradecké místní dráhy připravily pro malé i velké zájemce jako každý rok tradiční jízdy Mikulášského parního vlaku.

Krásné zážitky při akcích Adventní a Mikulášské jízdy historickými parními vlaky vám přeje Vyletip

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *